GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservisdelar 12409214
*
nr 1240 9214
Teservisdelar
6 delar, Vinranka, Gefle
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 19:55:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 08:57:32
1
300 kr
11/3 17:36:39
2
350 kr
11/3 18:19:06
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar vinranka
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53
*
Teservisdelar
nr 1240 9214
Teservisdelar
6 delar, Vinranka, Gefle
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 08:57:32 | 1 | 300 kr |
11/3 17:36:39 | 2 | 350 kr |
11/3 18:19:06 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar vinranka
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53